Par skolu

Bērnu aizsardzības likums Jelgavas novads uzdevumi.lv jaunatne jaunatneslietas E-klase Tālmācība tavatalmaciba.lv Erasmus+

Tālmācība

Izvēlies Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas tālmācības programmu, kas balstīta uz Somijas (Oulu) pieaugušo vidusskolas pieredzi

 • Mūsu skolai un pedagogiem ir izveidojusies ilggadēja pieredzes apmaiņa gadu no gada ar Ziemeļvalstu pieaugušo vakarskolām no Somijas (Oulu), Igaunijas (Haapsalu un Tallinas), Rīgas.
 • Skolas pedagogi ir ar zināšanām darbam ar pieaugušajiem.
 • Tālmācības programma ir pielāgota, kvalitatīva, daudzveidīga ar individuālu pieeju katram izglītojamajam.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan tiešsaistes mācīšanās sniedz daudz priekšrocību, tā var nebūt piemērota ikvienam. Ir ļoti svarīgi ņemt vērā individuālās mācīšanās prasmes, mācību priekšmeta būtību un pašdisciplīnas līmeni, kas nepieciešams veiksmīgā, mācībām tālmācībā!

 

Vai Tu šobrīd strādā, sporto, audzini bērniņu, atrodies ārpus valsts?

Vai vēlies iegūt vidējo izglītību?

Vai Tava atbilde ir -

JĀ!? 

Jelgavas novada Neklātienes vidusskola ir tieši tas, kas Tev ir vajadzīgs!

 

 Nāc un iegūsti vidējo izglītību TĀLMĀCĪBĀ

 BEZ MĀCĪBU MAKSAS!

Piesakies MĀCĪBĀM ŠEIT! 

Aizpildot elektronisko pieteikumu, jāiesniedz:

1. dokumenti, kas apliecina iepriekš pabeigto klasi (apliecība, liecība vai sekmju izziņa)
2. pases vai ID kopija ( jābūt redzamai fotogrāfijai!)

Programmas: 

3.1. pamatskolas programmā 1.-9. klasē;

3.2. vidusskolas programmās:

 3.2.1.valodu un uzņēmējdarbības programmā;

3.2.2. vides, dizaina un tehnoloģiju programmā;

Uzņemšana un informācija: 
Jelgavas novada pašvaldība, Jelgava, Pasta iela 37., 5. stāvs, 501. kabinets.
No 9:00 - 12:00 un no 13:00 - 15:00
Tālr. nr. : 63084021 (administrācija); 29122018 (direktore); 26318860( pedagogs)


Nepieciešamie dokumenti, stājoties pamatskolā:

jāuzrāda personu apliecinošs dokuments
jāiesniedz:

 • liecība
 • medicīniskā izziņa (veidlapa Nr. 026/U)
 • 2 foto

Nepilngadīgajiem izglītojamajiem jāierodas kopā ar kādu no vecākiem (vecākiem jāuzrāda pase).

Nepieciešamie dokumenti, stājoties vidusskolā:

 • pamatizglītības apliecība un sekmju izraksts (jāuzrāda oriģināli)
 • medicīniskā izziņa ( veidlapa Nr. 027/U)
 • jāuzrāda personu apliecinošs dokuments
 • visas esošās vidusskolas liecības, sekmju izraksti vai personas lieta, ja tāda ir (stājoties 10. klases 2. semestrī, 11. un 12. klasēs)
 • 2 foto

Kas ir tālmācība?

Tālmācība ir ērts mācību veids katram. Tev nav jāapmeklē skola ik dienas, kā tas notiek tradicionāli, Tev nav jātērē laiks un līdzekļi mācību procesa nodrošināšanai. Viss, kas Tev ir nepieciešams – dators ar interneta pieslēgumu.

Tālmācība notiek individuāli jebkurā Tev pieejamā laikā un vietā, un Tu pats vari noteikt savu mācīšanās intensitāti.

Katram cilvēkam piemīt savas individuālas spējas: vienam ir nepieciešams ilgāks laiks jautājuma apzināšanai, cits ir pieradis mācīties patstāvīgi, iedziļinoties visos sīkumos, bet trešajam nepieciešami precīzi skolotāja norādījumi.

Jelgavas novada Neklātienes vidusskola

iespējams labākā tālmācības vidusskola Latvijā BEZ MAKSAS!!!

 

Kā notiek mācības?

Kļūstot par mūsu skolas izglītojamo, Tu saņemsi savā epastā pieejas paroli skolas tālmācības sistēmai. Sākoties mācību gadam, izmantojot pieejas paroles,  sistēmā atradīsi savai klasei atbilstošos mācību priekšmetus. Atverot katru no tiem, Tu redzēsi mācošā skolotāja

 • kontaktus, lai varētu ar skolotāju nepieciešamības gadījumā sazināties un noskaidrot dažādus jautājumus gan par mācību saturu, gan par pārbaudes darbiem;
 • izmantojamo literatūru, kas palīdzēs Tev sekmīgi apgūt mācību vielu;
 • konsultāciju laiku, lai varētu satikties ar skolotāju klātienē, ja tas nepieciešams un individuāli apgūt nesaprasto.

 Skolotājs savā mācāmajā priekšmetā ir ievietojis dažādus mācību materiālus – lasāmvielas, uzdevumus, treniņu darbus, pārbaudes darbus utt. Katram no tiem – klāt komentāri par to, cik ilgā laikā darbiņš jāizpilda, kur un kā jāiesniedz (jānosūta).

Kad skolotājs būs saņēmis Tevis izpildīto mājas darbu, darbs tiks izlabots, novērtēts. Pēc tam Tu tiksi informēts par saņemto atzīmi un pieļautajām kļūdām.

Viss mācību process ir vienkāršs: saņem uzdevumus, nosūti risinājumus, uzdod skolotājam jautājumus un saņem atbildes.

 

Kur es redzēšu atzīmes?

E-klase ir vietne, kurā Tu redzēsi savas sekmes mācību priekšmetos. Ja kādreiz skolas izmantoja žurnālus papīra formātā, tad šis ir gandrīz tas pats, tikai elektroniski.  Jelgavas novada Neklātienes vidusskola izmanto Latvijas skolu vidū vispopulārako elektronisko žurnālu – e-klasi. Lai piekļūtu savām atzīmēm, Tev būs nepieciešama atsevišķa pieejas parole, kas domāta darbam e-klases vidē. Par pieejas paroli e- klasē jautā savam klases audzinātajam!

Tas ir tik vienkārši! 

 

Kā tiek kārtoti gala pārbaudes darbi?

Pamatskolas un vidusskolas kursu noslēgumā (9. un 12. klases) pavasarī visiem tālmācības izglītojamajiem ir jānokārto valsts pārbaudes darbi. Par valsts pārbaudes darbu laiku un vietu Tu tiksi informēts savalicīgi. 

Valsts pārbaudes darbi ir jākārto klātienē, tāpēc Tev būs jābrauc uz skolu nokārtot šos darbus.

 

Nebaidies, problēmu gadījumā sazināties ar skolas administrāciju!

Nebaidies, skolas administrācija  ir ļooooti saprotoša!

TIEŠSAISTES STUNDAS

Tālmācības sistēmas galvenajā lapā ir pieejams tiešsaiste sstundu saraksts divām nedēļām. Tiešsaistes stundu laikā Tev ir iespēja būt kā klasē, tikai virtuāli, un lausīties skolotāja stāstījumā, diskutēt, kā arī uzdot neskaidros jautājumus. Ja neizdevās pieslēgties tiešsaistei, nebēdā! Tu vari noskatīties ierakstu sev ērtā laikā un neskaitāmas reizes! Tas noteikti atvieglos Tavu mācīšanās procesu, tāpēc izmanto šo iespēju!

Ja gadās problēmas?

Tālmācības sistēmu regulāri uzrauga sistēmas administrators un palīgskolotājs darbā ar tālmācību. Tieši šie cilvēki seko līdzi, lai izglītojamajiem būtu ērti strādāt tālmācības sistēmā. Tāpat viņi ir gatavi sniegt atbildes uz visiem Jūsu jautājumiem, kas rodas mācību gaitā. Priecāsimies, ja arī Tu piedalīsies tālmācības sistēmas uzlabošanā un dalīsies ar mums savos ierosinājumos, iedejās un priekšlikumos. Ja rodas problēmas ar tālmācības ssitēmu, tad sazinies ar mūsu palīgiem- Gundars, t. 22321136; Inga- 26318860. 

Audzinātājs

Iestājoties mūsu skolā, Tev tiek nodrošināts mentors- klases audzinātājs, kurš sazināsies ar Tevi tuvākajā laikā. Ar audzinātāju vari pārrunāt visus neskaidros jautājums par mācībām. Audzinatājs būs tas, kurš būs Tavs atbalsts, motivators un konsultants. Klases audzinātāju telefonu numuri ir norādīti tālmācības sistēmas galvenajā lapā. Ja rodas problēmas un nevari sazināties, tad zvani kādam no mums.

Atceries!

Tikai no Tevis paša būs atkarīgas Tavas veiksmes mācību procesā. Bez Tavas pašatdeves mācībām, zināšanas un sekmes nerodas!  

 

*INFORMĀCIJA!!!

Strādājot ar informācijas sistēmu Moodle interneta pārlūkprogrammā Internet Explorer, iespējamas tehniskas problēmas - informācija var netikt attēlota pilnībā. Rekomendējam izmantot kādu no alternatīvajām interneta pārlūkprogrammām, piemēram, Mozilla Firefox, Google Chrome u.c.

Ja nejūties drošs, ka spēsi tikt galā, pamēģini šeit!

Novēlam sekmīgas mācības Jelgavas novada Neklātienes vidusskolā!